Komandos formavimas ant vandens

Užsiėmimai, skirti komandos formavimui, yra populiarūs visame pasaulyje – ir ne veltui. Tai puikus būdas pagerinti darbuotojų komandinį darbą ir sustiprinti kartu dirbančių kolegų ryšius už darbo ribų. 

Kodėl taip svarbu užtikrinti gerą bendravimą tarp kolegų? Kai komanda dirba išvien, generuojamos geresnės idėjos, lengviau pasiskirstyti darbus ir reaguoti kritinėse situacijose. Komandinių užsiėmimų dėka kiekvienas darbuotojas gali atskleisti savo stiprybes bei silpnybes, kurios vėliau praverčia ir darbo aplinkoje.

Sėkmingam komandos formavimui – tinkama aplinka

Darbo ofisas, kuriame darbuotojai praleidžia didžiąją dalį dienos, nėra pati geriausia aplinka komandos formavimui. Tad mokymams rekomenduojama pasirinkti neutralią aplinką, kurioje galės netrukdomai atsiskleisti kiekvieno dalyvio asmenybė. Tai itin rekomenduojama dabar, pandemijos metu, kai trūksta motyvacijos ir sunku grįžti į įprastą darbo režimą.

Kodėl svarbu skirti pakankamai dėmesio komandos formavimui?

Rutina gali padaryti neigiamą įtaką darbuotojų motyvacijai ir netgi psichologinei sveikatai, o kasdienis darbas tarp tų pačių keturių sienų su tais pačiais žmonėmis vienu ar kitu momentu gali pradėti varginti. Tad labai naudinga kartais tą aplinką pakeisti.

Įmonių vadovai dažnai susiduria su situacija, kai dėl formalios aplinkos negali pilnai pažinti savo darbuotojų ir pamatyti, kokiose situacijose jie yra stipriausi. Tokios bendros išvykos gali padėti vieniems kitus geriau pažinti ir sukurti geresnį tarpusavio ryšį tarp komandos ir jos vadovo, kadangi čia vadovas taip pat taps komandos dalimi ir taip bus įgyjamas abipusis pasitikėjimas.

Gryname ore vykdomi mokymai visuomet susilaukia daugiau susidomėjimo ir sėkmės, kadangi čia daugiausia dėmesio skiriama praktinėms žinioms. Tokiu būdu komanda formuojasi natūraliau, kadangi kiekvieno grupės nario stiprybės pasirodo tiesiogiai per bendrų problemų sprendimą, o ne sėdint prie konferencijų stalo ir mąstant kuris bendradarbis ką sugeba geriausiai.